KURUMSAL

ŞİRKETİN KURULMA AMACI VE KISA TARİHÇESİ

Gelişen ülkemizde milli servetin yurtdışı kaynaklara aktarılması, Demircan Yangın olarak bizleri endişelendirerek, yerli kaynaklarımızı kullanma arayışına itmiştir.

Sonuç olarak, yangın söndürme potansiyeli olan tüm yerli kaynaklarımız konusunda uzman kadromuz ile birlikte farklı ve milli seçenekler incelenmiş, uzun yıllar süren AR-GE çalışmalarımız sonucunda bizleri stratejik olarak oldukça avantajlı, yüksek söndürme kapasitesine sahip ve tamamen yerli madenimiz olan bor kaynaklarına götürmüştür.

Yangın söndürme alanında, ülkemizin stratejik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan şirketimiz, bünyemizdeki uzman kadromuz ile bilimsel araştırmalarımızı endüstriyel boyuta taşıyarak ekonomik yapımızın güçlenmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

 FIREBOREX Tarihçesi

Yıl

ADIM ADIM FIREBOREX

2008

Sanayi yangınlarındaki açık fark edildi ve basit laboratuvar koşullarıyla çalışılmaya başlandı.

2013

FIREBOREX, Gaziantep KOS-GEB Ar-Ge İnovasyon programına kabul edildi.

2014

FIREBOREX, Gaziantep KOS-GEB Ar-Ge İnovasyon programını başarıyla tamamladı.

2014

Bor kaynaklı D klas söndürücüdeki soğutma ve kanserojen olmama özelliği fark edildi ve ABC klas yangın söndürücü toz Ar-Ge çalışmaları başlatıldı.

2014

Her iki söndürücü (ABC ve D klas) için de patent müracaatları yapıldı ve 2014/05474-B sayılı  patent D klas için 2014/13930- sayılı  patent ABC klas toz için tescil edildi.

2015

Endüstriyel uygulama için gerekli Ar-Ge çalışmaları başlatıldı.

2017

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Teknopark bünyesinde çalışma kapsamı genişletildi.

2018

Endüstriyel uygulama için pilot üretim hattı tamamlanarak üretim İzmir Torbalı’daki fabrikamızda FIREBOREX endüstriyel üretime başarıyla geçildi.

2018

FIREBOREX tatbikat dışında gerçek bir yangında kullanılarak rüştünü ispat etmiştir.

2018

Üretim için kullanılan makinaların kapasite artırımı için Ür-Ge çalışmaları devam etmektedir.

2019

BOR ESASLI FIREBOREX KONSANTRE JEL ile AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarımız devam etmektedir.


MİSYON

Savunma sanayimizi, üreticilerimizi, hastanelerimizi, üniversitelerimizi, yaşam alanlarımızı, yani can ve milli servet kaybının yaşanabileceği her yaşam alanını, yurtdışından ithal edilen yangın söndürücü tozlara teslim etmek yerine, tamamen ülkemizin hâkim olduğu stratejik bir ürün olan bor kaynaklı yangın söndürücü tozlarla müdahale ederek ülkemizin bekasına katkıda bulunmak bizlerin asli görevi olmuştur.

 

VİZYON

Yüksek ısılı yangınlar için ürettiğimiz ve endüstriyel platforma taşıdığımız yangın söndürme tozu ile başlayan ürün yelpazemizi genişleterek, gelecekte bu projenin getirisi olan soğutma teknolojisi ile diğer stratejik ihtiyaçlar için firmadaki mevcut kabiliyetlerle projelendirmeleri devam ettirmek ve bu değerlerin kapasiteye dönüşümünü sağlamaktır.